Румъния вдигна изтребители заради руска атака с дронове в Украйна
Румъния е вдигнала изтребители поради офанзива с дронове в Украйна.
Румънското Министерството на националната защита заяви, че съветските сили са направили серия от офанзиви с дронове против цивилен цели и инфраструктура в Украйна наоколо до речната граница с Румъния в окръг Тулча, съобщи организация Аджерпрес.
Заради това два изтребителя F-16 от Въздушната полиция са изхвърчали към 1:45 ч. локално (и българско) време от въздушната база във Фетещ.
Генералният инспекторат за изключителни обстановки е изпратил предизвестие до популацията в северната част на окръг Тулча посредством системата Ро-Алърт (Ro-Alert). Хората са били предизвестени за допустимо рухване на обекти от въздуха и са били посъветвани да се укрият в изби или убежища, съобщи Българска телеграфна агенция.
Наземни радари са наблюдавали група дронове, които са блъснали украинското пристанище Измаил. Дроновете не са навлезли в румънското въздушно пространство, а въздушната паника е била прекъсната в 2:57 ч., показва Министерството на националната защита на Румъния, представено от Аджерпрес.
Съюзническите структури са били осведомени в действително време за създалата се обстановка.
Румънското Министерството на националната защита заяви, че съветските сили са направили серия от офанзиви с дронове против цивилен цели и инфраструктура в Украйна наоколо до речната граница с Румъния в окръг Тулча, съобщи организация Аджерпрес.
Заради това два изтребителя F-16 от Въздушната полиция са изхвърчали към 1:45 ч. локално (и българско) време от въздушната база във Фетещ.
Генералният инспекторат за изключителни обстановки е изпратил предизвестие до популацията в северната част на окръг Тулча посредством системата Ро-Алърт (Ro-Alert). Хората са били предизвестени за допустимо рухване на обекти от въздуха и са били посъветвани да се укрият в изби или убежища, съобщи Българска телеграфна агенция.
Наземни радари са наблюдавали група дронове, които са блъснали украинското пристанище Измаил. Дроновете не са навлезли в румънското въздушно пространство, а въздушната паника е била прекъсната в 2:57 ч., показва Министерството на националната защита на Румъния, представено от Аджерпрес.
Съюзническите структури са били осведомени в действително време за създалата се обстановка.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




